Ana Sayfaya Git

Altın Eğitim Okulları Haber Bülteni - Ocak-2010

2010 Yılı Kutlu Olsun. Liseliler HOŞ GELDİN 2010 dediler...

Bultene (2).JPGBultene (4).JPGBultene (5).JPGBultene (3).JPG

Lisemizin öğretmen ve öğrencileri düzenlenen baloda 2010 yılına birlikte hoşgeldin dediler. Altın Eğitim Hediye Piyangosu çekilişi ile başlayan balo, yemekle devam etti. Daha sonra Lise müzik kulübünün seslendirdiği şarkılara kendilerini veren öğrenci ve öğretmenler gönüllerince eğlendiler.

İlköğretimden HOŞGELDİN 2010 Balosu

ilkogretim2010.JPG

İlköğretim okulu öğrencilerimiz 2010 yılına bir balo ile hoşgeldin dediler. Düzenlenen baloda önce yemeklerini yiyen öğrencilerimiz,daha sonra kendilerini müziğe vererek, gönüllerince eğlediler.

Teknoloji Destekli Dil ve Anlatım Dersi

0910-dilanlatim - bulten.jpg

Lise öğrencilerimiz bütün derslerinde göze ve kulağa hitap eden teknolojik ürünleri kullanıyor. Çoklu zekayı esas alan öğretim yaklaşımı gereği, öğrencilerin tüm duyularına ve algılama yeteneklerine hitap ediliyor.

1A Drama ile Öğreniyor

DSCF1038.JPG

1A sınıfı duyu organlarını drama ile öğrendi. Öğrenciler tarafından yapılan drama uygulamalarında, duyu organlarının işlevlerin farkına vardılar.

10 YD-A Sınıfı:2010 Herkese Sağlık ve Mutluluk Getirsin

crazy school photos066.jpg

10 YD sınıfı öğrencileri yeni yılı hazırladıkları panoyla anlattılar. Farklı ülkelerde yeni yılın nasıl kutlandığının anlatıldığı panoda çeşitlidillerde "Mutlu Yıllar" ifadesi yer aldı.

9A Sınıfından İnsan Hakları Sunusu

insanhaklarihaftasi.JPG

İnsan Hakları Haftası dolayısıyla 9A sınıfı öğrencilerinden, Alican Kıratlı, Gözde Vural, Ezgican Atar, Tuna Telci, Prenses Apalak ve Gülçin Darçın hazıladıkları sunuyu arkadaşlarıyla paylaştılar. Ekip çalışmasının eseri olan sunum, yine ekip üyeleri tarafından sunuldu.

İlköğretim Masa Tenisi Tunuvası

masatenisi.JPG

Özel Altın Eğitim İlköğrtim Okulu öğrencileri arasında düzenlenen masa tenisi turnuvası sonuçlandı. Çekişmeli geçen maçlar sonunda yildiz erkeklerde 1-Seçkin Arslan (8A), 2-Egehan Karakuzu (8A), 3-Berkcan Demirtaş (7A); küçük erkeklerde 1-Atakan Kıratlı (5A), 2-Devrim Alemdağ (5A), 3-Berkay Tunç (4A); küçük kızlarda 1-İpek Yılmaz (6A), 2-Yağmur Özen (6A), 3- Ece Ünal (5A) dereceye girdi.

Rehberlik Servisinden Başarımızı Nasıl Artırırız Broşürü

basarimizi.JPG

Rehberlik Servisi "BAŞARIMIZI NASIL ARTTIRIRIZ?" konulu broşür hazırlayarak ilköğretim ve lise öğrencilerimizi bilgilendirdi.

Broşür için tıklayınız...

Aralık Ayında Rehberlik Çalışmaları

ANASINIFI öğrencilerimize Dikkat ve Algı Eğitimi kapsamında okuma yazma becerilerinin gelişmesine katkı sağlamak ve bu şekilleri doğru çizip çizemediklerini ölçmek amacıyla “Gessell Şekilleri ile Tarama Testi” uygulanmıştır.

1.sınıf için; “Kendini tehlike oluşturacak durumlardan korumayı öğreten TEHLİKELER etkinliği uygulandı..

2.sınıf için; “Kişisel sınırlarını korumanın önemini kavramayı öğreten KİŞİSEL SINIRLARIN ÖNEMİ” etkinliği uygulandı.

3.sınıf için; Sorumluluklarını yerine getirmemenin sonuçlarını fark ettiren SORUMLULUK SAHİBİYİM etkinliği uygulandı.

4.sınıf için; Kendi öğrenme stilini fark ettiren NASIL ÖĞRENİYORUM etkinliği uygulandı.

5.sınıf için; Kendi öğrenme stiline uygun çalışma yöntemlerini nasıl kullanacağını öğreten BÖYLE ÇALIŞIYORUM ÇÜNKÜ BÖYLE ÖĞRENİYORUM” etkinliği uygulandı.

6.sınıf için; Kısa, orta ve uzun vadeli amaçlar oluşturmayı öğreten “AMAÇLARIM” etkinliği uygulandı.

7.sınıf için; Kullandığı çatışma çözme yöntemlerini değerlendirmeyi sağlayan ÇATIŞMA ÇÖZME YÖNTEMLERİM” etkinliği uygulandı.

8.sınıf için; Sınavlarda başarıyı etkileyen etmenler açısından kendini değerlendirmeyi NASIL BAŞARIRIM etkinliği uygulandı.

Ayrıca 2. sınıf için uyguladığımız “BEİER CÜMLE TAMAMLAMA TESTİ” sonuçları ile 3.4.5.6.7.8.sınıf öğrencilerimize uyguladığımız PROBLEM TARAMA TESTİ sonuçları velilerimizle görüşülmeye devam etmektedir.

9.10. 11.12. sınıflarımız için BEİER CÜMLE TAMAMLAMA TESTİ uygulandı ve lise öğrencilerimizle bireysel görüşmeler yapılarak test sonuçları birlikte değerlendirilmektedir...

Tutum Haftasını Kutladık

tutum (1).JPG

5A Fen ve Teknoloji Laboratuarında

fen5A.JPG

5A Sınıfı Fen ve Teknoloji Laboratuarında, metaller arasındaki ısı farklılıklarını, yanma ve erime kavramlarını deneylerle inceledi

Deneye, Gözleme Dayalı Fen ve Teknoloji Dersi

fenbilgisi.jpg

İlöğretim okulu öğrencilerimiz,2009 yılının Aralık ayında da Fen ve Teknoloji derslerini, laboratuvarda deneye ve gözleme dayalı olarak işledi.

2A Sınıfı Öğrencileri 2010'u Noel Baba ile karşıladı

2ayeni yil.jpg

Lise Öğrencileri Badmington Öğreniyor

guTajaPet0910-10larBadmington.JPG

Tenis oyunları grubundan olan, şiddet içermeyen, kullanılan araçları risk oluşturmayan, bireysel oynanabildiği gibi gruphalinde de oynanabilen ve ekip çalışmasını destekleyen badmington oyununu öğrenciler de sevdiler.

1A Sınıfından Origami Çalışması

eSe7uBeMyorigami.jpg

1A sınıfı öğrencilerimiz " Origami" ( kağıt katlama sanatı ) yaparak hem sanatsal matematiğe bakış açısı geliştirdiler hem de el kaslarını güçlendirdiler. Yaptıkları origamik ürünlerle geometrik ve üç boyutlu düşünme yeteneğini geliştirme çalışması yaptılar.

Eskrim Gösterisi

0910-eskrim.jpg

Okulumuzda spor ruhunu oluşturmak, geleceğin eskrimcilerini keşfetmek ve yetiştirmek amacı ile Eskrim Federasyonundan görevli antrenör ve sporcular okulumuzda öğrencilerimize tanıtım amaçlı gösteri maçı yaptılar. Çocuklarımız çok ilgi gösterdiler ve hoşlarına gitti.

İlköğretim Satranç Turnuvası

ilksatranc.jpg

İlköğretim okulu öğrencileri arasında düzenlenen satrnaç turnuvası sonuçlandı. Turnuva sonunda yıldızlarda; 1-Seçkin Arslan (8A), 2-Tekzen Boran Hazar (8A), 3-Uygar Çimen (6A); küçüklerde; 1-Erol Eren Sökmen (4A), 2-Kutay Aygün (4A), 3-Umut Çelik (4A) dereceye gridiler.

Özel Altın Eğitim İlköğretim Okulu ve Anadolu Lisesi
Doğakent Konutları No:56-60 Eryaman (06770) ANKARA / TÜRKİYE
Tel: +90 (312) 282 0 808 - 282 0 909 Faks: +90 (312) 283 0 029
E-posta : info@altinegitim.k12.tr