Türkçe ve Sosyal Bilgiler Eğitimi

İki kütüphanesi bulunan okulumuzda Türkçe dersindeki temel hedef, öğrencilerimizin düşünerek, sorgulayarak okuma alışkanlıklarının yerleştirilmesi, okuduğunu anlama, duygu, düşünce, tasarı ve izlenimlerini sözlü ve yazılı anlatabilme becerilerini geliştirerek bu alanlarda yetkin duruma gelmelerini sağlamaktır.

Ayrıca her sınıfın kütüphanesinde çok sayıda okuma kitabı vardır ve bunlar sınıfça çeşitli etkinliklerle okunmaktadır. Her ay farklı bir konuda tüm okulun katıldığı kompozisyon yarışmaları düzenlenerek öğrencinin anlatma, yazma yeteneği ile birlikte düş gücünün gelişmesi sağlanır, hem de dilin toplumsal boyutu düşünüldüğünde, yazdıkları konunun içeriği bakımından sosyal gelişme sürecine önemli katkı sağlamaktadır.

Gazete, dergi ve çeşitli eserleri okuma ve izleme olanağı sağlanarak güzel ve doğru konuşma becerilerinin gelişmesine destek olunur.

Sosyal Bilimler, Sosyal Bilgiler, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Tarih, Coğrafya, İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Mantık ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerini kapsar. Bu derslerin eğitiminde amaç öğrencileri fiziksel ve toplumsal çevrelerine duyarlı, dünyadaki olayların neden ve sonuçlarını eleştiren, değerlendiren, ilkeli ve etik değerlere sahip bireyler olarak yetişmelerine rehberlik etmektir.

Sosyal derslerdeki görsellik unsuru ön planda tutularak, çağdaş eğitim yöntemlerden ve araç gereçlerinden yararlanılarak, gezi ve inceleme ile proje ve bilgisayar destekli eğitimden yararlanılmaktadır.

İletişim

  • Telefon: +90 (312) 282 08 08

E- Bülten Aboneliği

Okulumuzla ilgili haberleri almak için lütfen mail listemize kaydolunuz

 

Sosyal Ağlar

Sosyal ağlardan bize ulaşmak için

 

Altinegitim Shape Logo beyaz

Buradasınız: Home Hakkımızda Akademik Programlar Türkçe ve Sosyal Bilgiler Eğitimi